Matusepärg kuuseokstel

Matusepärg kuuseokstel

Matusepärg kuuseoksal valgete liiliate ja siniste lilledegaMatusepärg kuuseokstel on traditsiooniline lilleseade matustel.

Ajas on kuuseoksast pärja populaarsus varieerunud, kuna on muutunud lilleseade maailmas pakutav ja ka matusetalituse võimalused. Kui 25 aastat tagasi ei olnudki muud, kui vaid okaspuu alusele viidavad lilleseaded matustel tavapärane, siis täna tuleb teha viijal eeltööd. Palju sõltub kas on tavamatus või krematooriumis toimuv talitus. Millegipärast on levinud müüt, et krematooriumisse palju lilli ei viida, pärgasid ega ka leinakimpe. Kuidas ja mis põhjusel see müüt on populaarseks saanud, ei oskagi öelda. Tegelikult ei keela keegi viia ühelegi matusetalitusele just niipalju lilli kui soovi on. Muidugi omaste palveid ja soove arvesse võttes. Aga krematooriumisse pole keelatud viia ei pärga, leinakimpu, lillepärga, lõikelilli.
Kui keegi seda loeb ja teab selle kohta midagi rohkem, jagage 🙂 

Matusepärg kuuseokstel on klassikalisel pärjamotiivil. Ringikuju sümboliseerib mõnes uskumuses lõpmatust. Pärjaalus on valmistatud tugevamale peamiselt traadist või painduvamast oksast karkassile. Selle ümber punutakse ilus kohev kuuseokstest n.ö vanik. Pärjaalusel on ka üks laiem ja tugevam koht, mille peale kinnitatakse plastvahu alus resti sisse. Selle sisse kinnitatakse kõik lilled, mis pärja peal on. Plastvaht (vanasti nimetati oaasiseks) aitab hoida varsi fikseeritult ja varustab neid mõistliku aja vältel niiskusega. Korralik matusepärg on tehtud floristi poolt nii, et pärja tehniline osa ehk plastvaht ei paista lillede seest välja.

Pärja peale sobivad kõik lilled. Eks meil kõigil on omad eelistused ja ka väljakujunenud maitsed erinevate sündmuste kohta. Keskmine klient eelistab põhitooniks valget lille. Levinuimad on krüsanteem, liilia, roos, nelk.  Värvi saab lisada väga mahedas ja pastelses osakaalus kui ka tugevamalt ja jõulisemalt. Vastavalt soovile ja maitsekuse piirile. Vanad plastikust lindid on ammu välja vahetunud ilusates toonides riidest lintide vastu.

Ilus. Aegumatu. Traditsiooniline – nende sõnadega iseloomustame matusepärga kuuseoksal. On asju mis olid enne meid ja jäävad ka peale meid. Lilli võiks viia matusele südamest, mitte väljamõeldud müütide järgi.

Heade soovidega,
Leinalilled.ee