Leinakimp

Leinakimp


Leinakimp on kõige klassikalisem kimp, mida eesti inimesed tellivad. Miks?
Põhjuseid on päris palju. Kindlasti on leinakimp ilus, juba oma kuju poolest.
Levinuim kuju on tilgakuju, ehk siis ilus ja voolujooneline. Leinakimpu saab
teha muidugi ka ümara kujuga, ning mõnele meenutab ta siis ka väikest pärga.
Ning on ka veidi vähem tuntumaid kujusid, nagu vorm-liiniline kuju, mis oma
sirgjoonelise iselooomuga mõjub väga teravalt ja puhtalt.

Igapäevatöös

Meie näeme oma igapäevatöös, et inimestele meeldib seesama kõige levinum
tilga kujuline kimp. Peale selle, et see näeb ilus ja elegantne välja, on ta ka mugav.
Leinakimp valmistatakse alusele ja lilled asetatakse märja plastvahu sisse. Alus
on käepidemega, mille meie viimistleme mugavamaks ja ilusamaks. Nii et inimesel on väga mugav võtta käepidemest kinni ja minna.

Leinakimp on sobilik kõigile

Leinakimp sobib viia igal inimesel. Inimesel, kes läheb üksinda matusele, inimesel, kes läheb koos oma sõpruskonna või kollektiiviga, inimesel kes läheb oma perega. Leinakimpu saab teha muidugi ka veidi väiksemat ja tagasihoidlikumat, kui ka suuremat, uhkemat ja luksuslikumat. Leinakimpu võib kasutada palju erinevaid materjale. Kindlasti on klassikalise leinakimbu põhi valmistatud ilusatest kuuseokstest. Teretulnud ka teised igihaljad liigid selle tarbeks. Meie armastame leinakimpu kasutada vähemalt 3-4 erinevat sorti lilli, et kimp tuleks ilus, rikkalik ja mitmekesine.  Nagu juuresolevalt pildilt näha, on kasutatud longi liiliaid, roose, kultuur hirssi. On nii suurema õiega lille, kui väiksema õiega lille. Neid oskuslikult koos kasutades saame valmistada ilusa tervikliku leinakimbu.

Leinakimpu saab ka lisada värve. Värvid on ilusad, kui neid kasutada õiges vahekorras ja õiges tonaalsuses. Mis on õige? See mis silmaga on just piisav ja mitte ülearu. Matusetöödes on värvi kasutamine pigem ettevaatlik tegevus, sest värv alati ei sobi igale inimesele. Meie pigem soovitame värve kasutada, sest lillemaailmas on värve laialt. Värvidest ja nende sobivusest räägime veel edaspidi. Loodame, et leidsid endale huvitavat lugemist leinakimpudest.

Suure lugupidamisega,

Leinalilled.ee